Themes - Hello Elementor - en to tr translation catalogue (51 entries)

note: Theme Name of the theme
en: Hello Elementor
tr: Merhaba Elementor

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
tr: Sitenizin başlığını yönetmek için <a href="%s">Site Kimliği</a>'ne gidin

en: Skip to content
tr: İçeriğe atla

en: Toggle Color
tr: Renk Seçici

en: None
tr: Hiçbiri

en: Breakpoint
tr: Kesme Noktası

en: Dropdown
tr: Açılır Menü

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Menu Layout
tr: Menü Düzeni

en: Create Footer
tr: Altbilgi Oluştur

en: Create Header
tr: Üstbilgi Oluştur

en: All rights reserved
tr: Tüm hakları saklıdır

en: Color
tr: Renk

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
tr: Bir tane oluşturmak için <a href="%s" target="_blank">Menüler ekranına</a> gidin.

en: There are no menus in your site.
tr: Sitenizde menü yok.

en: — Select a Menu —
tr: — Bir Menü Seçin —

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
tr: Sitenizin başlığını ve sloganını yönetmek için <a href="%s">Site Kimliği</a>'ne gidin

en: Typography
tr: Tipografi

en: Text Color
tr: Metin Rengi

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
tr: Sitenizin logosunu yönetmek için <a href="%s">Site Kimliği</a>'ne gidin

en: Logo Width
tr: Logo Genişliği

en: Title
tr: Başlık

en: Background
tr: Arka Plan

en: Content Width
tr: İçerik Genişliği

en: Type
tr: Tür

en: Full Width
tr: Tam Genişlik

en: Boxed
tr: Sınırlandırılmış

en: Width
tr: Genişlik

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Inverted
tr: Ters Çevrilmiş

en: Default
tr: Varsayılan

en: Layout
tr: Düzen

en: Copyright
tr: Telif Hakkı

en: Menu
tr: Menü

en: Tagline
tr: Slogan

en: Hide
tr: Gizle

en: Show
tr: Göster

en: Site Logo
tr: Site Logosu

en: Footer
tr: Altbilgi

en: Header
tr: Üstbilgi

en: Activate Elementor
tr: Elementor'u Etkinleştir

en: Thanks for installing the Hello Theme!
tr: Hello temasını yüklediğiniz için teşekkürler!

en: Install Elementor
tr: Elementor'u Yükleyin

en: The page can&rsquo;t be found.
tr: Sayfa bulunamıyor.

[ctx: comments title]
en: One Response
tr: Bir Yanıt

en: It seems we can't find what you're looking for.
tr: Aradığınızı bulamıyoruz.

en: Search results for:
tr: Arama Sonuçları:

en: Home
tr: Anasayfa

en: Tagged
tr: Etiketlendi

en: It looks like nothing was found at this location.
tr: Bu alanda hiçbir şey bulunamadı

note: Author of the theme
en: Elementor Team
tr: Elementor Ekibi
