Themes - Hello Elementor - en to id translation catalogue (45 entries)

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
id: Buka <a href="%s">Site Identity</a> untuk mengelola judul situs Anda

en: Skip to content
id: Lewati ke konten

en: Create Footer
id: Buat Footer

en: Color
id: Warna

en: All rights reserved
id: Hak Cipta Dilindungi.

en: None
id: Tidak ada

en: Toggle Color
id: Beralih Warna

en: Text Color
id: Warna Teks

en: Typography
id: Penulisan

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Background
id: Latar Belakang

en: Content Width
id: Lebar Konten

en: Full Width
id: Lebar Penuh

en: Boxed
id: Dalam Kotak

en: Width
id: Lebar

en: Centered
id: Rata Tengah

en: Inverted
id: Terbalik

en: Logo Width
id: Lebar Logo

en: — Select a Menu —
id: — Pilih Menu —

en: Default
id: Bawaan

en: Layout
id: Tata Letak

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Tagline
id: Slogan

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Show
id: Tampilkan

en: Site Logo
id: Logo Situs

en: Menu Layout
id: Tata Letak Menu

en: Breakpoint
id: Titik Putus

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
id: Pergi ke <a href="%s" target="_blank">Menu layar</a> untuk buat baru.

en: There are no menus in your site.
id: Tidak ada menu di situs Anda.

en: Create Header
id: Buat Header

en: Dropdown
id: Tarik Turun

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
id: Buka <a href="%s">Identitas Situs</a> untuk mengelola tagline situs Anda

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
id: Buka <a href="%s">Identitas Situs</a> untuk mengelola logo situs Anda

en: Thanks for installing the Hello Theme!
id: Terimakasih telah menginstall Hello Theme!

en: Activate Elementor
id: Aktifkan Elementor

[ctx: comments title]
en: One Response
id: satu Respon

en: It seems we can't find what you're looking for.
id: Sepertinya kami tidak dapat menemukan yang Anda cari.

en: Search results for:
id: Hasil pencarian:

en: Home
id: Beranda

en: Tagged
id: Ditandai

en: It looks like nothing was found at this location.
id: Sepertinya tidak ada yang ditemukan di lokasi ini.

en: The page can&rsquo;t be found.
id: Halaman tidak dapat ditemukan.

note: Author of the theme
en: Elementor Team
id: Tim Elementor
